Preloader

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı

 

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Hakkında

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı, dünya yolculuğunda sahip oldukları zenginlikleri en yakın çevresinden başlayarak tüm insanlıkla paylaşmaya gönüllü bir grup Boğaziçi Üniversitesi mezunu tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Mensuplarını gönüllülük ve medeniyet bilinci temelinde buluşturarak; onların önderlik ve yöneticilik yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkmıştır.

Gönüllülük, fedakârlık ve dayanışma temeli üzerine kurulmuş; topluma, tarihe karşı sorumluluk bilinciyle hareket eden BYV, sosyal aktivite, gezi, söyleşi, seminer gibi farklı alanlarda birçok faaliyet gerçekleştirmektedir. Mensuplarının iş dünyasına dair ufuklarını genişletmeyi amaçlayan Yönetişim Sohbetleri, kıdemli profesyonellerin bilgi ve tecrübelerini aktardıkları Mesleki Gelişim Sohbetleri, tecrübeli yöneticileri öğrencilerle buluşturan Liderleri Kahvesi, Türkiye’de girişimcilik ekosistemini doğru bir şekilde büyümesine katkıda bulunmayı düstur edinen Girişimcilik Sohbetleri bunlardan bazılarıdır. Ayrıca İslâm İktisâdı ve Finansının akademik ve reel ekonomi/finans bağlamında anlaşılması, çalışma prensibi ve uygulama alanları ile ilgili bilgi edinilmesini hedefleyen İslam İktisadı ve Finansı Söyleşileri ve kültür, fikir, sanat dünyamızın gündemini tutmada öncelikli kaynaklar olmayı başaran yayın mecralarını merkeze alan Yayıncılık Söyleşileri BYV mensuplarını bir araya getiren etkinliklerdir.

Gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle; İbrahim Turhan, Erhan Erken, İbrahim Şahin, Vedat Akgiray, Erkan Akdemir, Ahmet Akça, Sani Şener, Ali Ülker, Mustafa Şentop, Gökhan Çetinsaya, Ayşe Soysal, Gülay Barbarosoğlu gibi birçok konuğu, Merkez Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu, THY, Borsa İstanbul, TRT, YÖK, TAV, TURKCELL ve TÜRK TELEKOM gibi farklı kurumlardaki tecrübelerini paylaşmaları, gündeme ve sektöre dair değerlendirmelerini aktarmaları için mensuplarımızla bir araya getirdik.

Vakfımız, yönetim alanındaki özgün ve sürdürülebilir uygulamaların keşfedileceği; özel sektör, kamu sektörü, yerel yönetimler ve sivil toplum alanında faaliyet gösteren tüm örgütlerdeki başarılı yönetim uygulamalarını kapsayan “Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu, özgün ve başarılı yönetim uygulamalarını ortaya koyan kuruluşların deneyim ve tecrübelerini paylaşacakları bir platform olarak sizlere sunmaktadır.

byv.org.tr